زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج نظام مهندسی

زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج نظام مهندسی

زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج نظام مهندسی

آزمون نظام مهندسی 1403

بنا به گفته های دفتر مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی قرار است هر سال 4 دوره آزمون نظام مهندسی برگزار شود .اولین آزمون سال 1403 دوره اول در تیرماه برگزار میگردد. تاریخ ثبت نام آزمون نظام مهندسی سال 1403 از همین سایت اعلام خواهد شد. آزمون نظام مهندسی سال 1403 قرار است در 4 دوره برگزار گردد که احتمالا در تیرماه سال ۱۴۰۳ برگزار شود. منابع آزمون نظام مهندسی سال 1403 نظام مهندسی در سایت دفتر مقررات ملی inbr.ir بارگذاری شده و شرکت کنندگان باید خود را با منابع جدید به روزرسانی کنند و همچنین کتاب های مقررات ملی با آخرین ویرایش را تهیه نمایند .

ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1403

  یکی از سازمان های غیر دولتی  نهاد نظام مهندسی محسوب می شود ، ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1403 طی هر سال برای تحقیق قوانین و مقررات نظام مهندسی و کنترل کردن ساختمان ها آزمون هایی را با عنوان آزمون نظام مهندسی برگزار میکنند ، این سازمان در دو نوبت برای مشخص کردن نیرو های ماهر و حرفه ای خود و برای ارائه ی پروانه ی ورودی مهندسان اقدام میکند .

آزمون نظام مهندسی در چه رشته هایی برگزار می شود؟

آزمون نظام مهندسی در هفت رشته ی معماری ، عمران ، بهسازی ، طراحی ، ساخت گودی ، پی سازی ، تاسیسات برق و شهرسازی و نقشه کشی ترافیک برگزار می گردد . 

متقاضیانی که از شرایط و ضوابط خواسته شده برای شرکت در این ازمون برخوردارند پس از آماده کردن مدارک خود ملزم می باشند به سامامه ی سازمان نظام مهندسی مراجعه کنند و در بازده زمانی خواسته شده گام های ثبت نام خود را انجام دهند در ادامه ی مطالب به ثبت نام آزمون نظام مهندسی خواهیم پرداخت .

کلیه ی دانش آموختگانی که در رشته هایی فنی مهندس مانند عمران و معماری و برق و مکانیک تحصیل نموده اند برای وارد شدن به حرفه ای مورد نظرشان در راستای مهندسی باید گواهینامه ای به منظور گواهی اشتغال به کار داشته باشند به همین دلیل باید در ازمون نظام مهندسی 1403 شرکت کنند .

زمان ثبت نام آزمون  1403 همزمان با انتشار اطلاعیه های مجریان برگزار کننده ی آزمون نظام مهندسی اعلام می گردد .  توجه داشته باشید به محض دریافت اطلاعات از زمان ثبت نام ازمون نظام مهندسی 1403 میتوانید از طریق روزنامه ها و پایگاه های اطلاع رسانی مطلع شوید .

شرایط و ضوابط ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1403

یکی از اصلی ترین و مهم ترین شرایط و ضوابط نام نویسی نظام مهندسی 1403 پایانی ترین مدرک متقاضیان است ، پس توجه داشته باشید دانش آموختگان رشته های معماری ، عمران ، تاسیسات مکانیکی ، تاسیسات برق ، نقشه کشی و ترافیک که دارای مدرک مورد تایید وزارت علوم هستند امکان شرکت نمودن در این ازمون را دارند .

دانش اموختگان رشته های گفته شده باید پس از طی کردن سه سال سابقه کار و اخذ مدرک کارشناس ، ثبت نام آزمون نظام مهندسی1403 دانش اموختگان مقاطع کارشناسی ارشد نیز بعد از طی کردن دو سال سابقه کاری و دانش اموختگات مقاطع دکتری پس از یک سال طی کردن سابقه کاری امکان ثبت نام در ازمون نظلم مهندسی را دارند .

بقیه داوطلبانی که علاقه مند به نظام مهندسی 1403 هستند ، ازمونی اختصاصی برای متقاضیان مقطع کاردانی در نظر گرفته می شود. یکی از اصلی ترین و مهم ترین قوانین شرکت در ازمون کاردانی حرفه ای داشتن مدرک فنی است که دارای تاییدیه از وزارت علوم باشد با حداقل پنج سال سابقه کاری اما مدارک دیگر وزارتخانه ها نیز مورد تایید است،حداقل سابقه کاری برای آنها شش سال است .

افراد دیگر از متقاضیان که مدرک کاردانی فنی ندارند تنها با برخورداری از شرایط و ضوابط خاصی امکان شرکت در ثبت نام آزمون نظام مهندسی1403 ازنوت صلاحیت های حرفه ای 1403 را دارند . متقاضیان تنها با دارا بودن مدرک دیپلم فنی و یا کارت پایان خدمت و معافیت نیز میتوانند در این ازمون ثبت نام کنند اما متقاضیان باید شرایط و رده سنی را نیز در نظر بگیرند .

سابقه کاری برای معماران تجربی به چه صورت است؟
پروانه اشتغال پایه یک : هجده سال سابقه کار ، حداقل سن سی و شش سال ، دیپلم فنی

1پروانه اشتغال پایه دو : دوازده سال سابقه کار ، حداقل سن سی سال ، دیپلم فنی

2پروانه اشتغال پایه سه : هفت سال سابقه کار ، حداقل سن بیست و پنج سال ، دیپلم فنی

3پروانه اشتغال پایه یک : نوزده سال سابقه کاری ، حداقل سن سی و هفت سال ، سایر موارد

4پروانه اشتغال پایه دو : سیزده سال سابقه کاری ، حداقل سن سی و یک سال ، سایر موارد

5پروانه اشتغال پایه سه : هشت سال سابقه کاری ، حداقل سن بیست و شش سال ، سایر موارد

مراحل ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1403


در ابتدا کسانی که می خواهند آزمون  نظام مهندسی1403 را شرکت کنند بایدوارد سایت  inbr.ir شوند.

پس از جست و جوی عبارات گفته شده متقاضیانی وارد پنجره ی اصلی سامانه می شود و سپس باید گزینه ی سامانه ی آزمون ورود به حرفه را انتخاب کند .

در مرحله ی بعد فرد باید بعد از وارد شودن به سایت آزمون بر روی گزینه ی ثبت نام ازمون اسفند 1403کلیک کند .

متقاضی ملزم می باشد بعد از وارد شدن به صفحه ی نام نویسی آزمون و خرید کارت با استفاده از درگاه های الکرونیکی موجود هزینه ی نام نویسی و خرید کارت اعتباری را پرداخت کند کارت اعتباری هر فرد شامل شماره پرونده و رمز عبور وی است .

سپس متقاضیان به صفحه ی نام نویسی ازمون برمیگردند و گزینه ی تایید و ادامه را که بر روی صفحه نشان داده می شود انتخاب میکنند .

مطالب مرتبط