منابع مطالعاتی

منابع مطالعاتی ارشد MBA

منابع کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار MBA

اولین راه برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار MBA سال 1403، شناسایی منابع مناسب و مفید و آشنایی با نحوه مطالعه آن ها می باشد. معمولا بر اساس هر یک از گرایش ها و کد ضریب های موجود در هر مجموعه، انواع منابع درسی نیز وجود دارند. داوطلبان باید توجه داشته باشند که برای انتخاب منابع درست می بایست ضرایب دروس کنکور ارشد مدیریت کسب و کار MBA را مشاهده کرده و سپس بر اساس اهمیت و تاثیر هر یک از آن ها اقدام به شرکت کلاس ها کنند.

مدیریت کسب و کار (MBA )یکی از رشته های امتحانی گروه علوم انسانی است. داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت كسب و كار و امور شهری را به عنوان مجموعه امتحانی خود انتخاب می کنند، می توانند در یکی از گرایش های رشته مدیریت کسب و کار MBA در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازند.

گرایش های کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار MBA سال 1403

گرایش های مدیریت کسب و کار و امور شهری  در 2 کد ضریب دسته بندی شده اند و مدیریت کسب و کار MBA در زیرگروه 1 قرار گرفته است. متقاضیان می بایست به ضرایب دروس هر رشته گرایش که در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد درج شده توجه نموده و بر اساس آن برنامه ریزی خود را انجام دهند تا به نتیجه مطلوب برسند. پس از انتخاب رشته / گرایش مورد علاقه خود، دروسی که ضرایب بالاتری دارند و تاثیر بیشتری بر روی رتبه و تراز خواهند گذاشت را انتخاب کرده و منابع همان دروس را مطالعه نمایید. معمولا منابع دروسی که ضریب تاثیر 4 را دارند، تاثیر بسیار زیادی در قبولی ارشد داوطلبان دارد. با توجه به این که متقاضیان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز در همان آزمون جامعی که سازمان سنجش برگزار می کند، شرکت می نمایند این منابع برای این داوطلبان نیز مفید و قابل استفاده خواهد بود. 

منابع کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار MBA سال 1403

همه علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار MBA بدون توجه به عنوان رشته کارشناسی خود می توانند منابع کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار MBA را مطالعه کرده و در کنکور کارشناسی ارشد این رشته شرکت نمایند. 

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار(MBA ) 1403 

عناوین دروس امتحانی
زبان تخصصی (انگلیسی)    
استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت    
ریاضیات عمومی 1 و 2 دوره فنی و مهندسی    

ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار MBA سال1403

ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار MBA سال 1403 برای داوطلبان این کنکور بسیار مهم می باشد. داوطلبان می توانند با اطلاع از این ضرایب به دروسی که از ضرایب بالا تری بر خوردار هستند توجه بیشتری داشته باشند و آنها را با دقت و جزئیات بیشتری مطالعه نمایند.

عناوین دروس امتحانی:

  • زبان عمومی و تخصصی (انگليسی) مخصوص رشته مديريت امور شهری(1)
  • زبان تخصصی (انگليسی) مخصوص رشته مديريت كسب و كار(2)
  • استعداد و آمادگی تحصيلی ويژه رشته مديريت(3)
  • دانش مسائل روز در زمينه مديريت موسسات توليدی، خدماتی و طرح های عمرانی(4)
  • نظريه های عمومی مديريت(5)
  • زبان فارسی(6)
  • رياضيات عمومی 1 و 2 دوره فنی و مهندسی(7)

ضرایب دروس امتحانی مدیریت کسب و کار MBA

رشته    گرایشکد ضریب    عنوان درسی 1    عنوان درسی 2    عنوان درسی 3عنوان درسی 4عنوان درسی 5عنوان درسی 6عنوان درسی 7
مدیریت کسب و کار    استراتژی    10120002
بازاریابی
رفتار سازمانی و منابع انسانی
سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات
عملیات و زنجیره تامین
فناوری
مالی
انرژی
مدیریت امور شهری    -22022210